Jostas apvidus asinsrite

 

Mugurkaulāja jostas nodalījumu nodrošina četri jostas artēriju zari, kas ir vēdera aortas zari. Papildus avoti priekš ceturtā un piektā jostas skriemeļa var būt zarnkaula-jostas un vidēja krustu artērijas. Jostas apvidus artērijas izvietojas skriemeļu ķermeņu priekšā. Asins apgāde skriemeļu loku, un izaugumu, ka arī starpskriemeļu locītavu un muguras dziļos muskuļos nodrošina artēriju dorsālie zari, kas atdalās no galvenajiem asinsvadiem šķērsizaugumu pamatnes līmenī. No dorsāliem zariem atiet muguras smadzeņu zars, kas piegādā asinis muguras smadzeņu kanālam. Jostas apvidum raksturīga segmentārā asinsrite (Стояновский Д. Н., 2002).

Venozais tīkls ir vairāk attīstīts nekā arteriālais, tas veido plašus venozus pinumus. Venozā asinis no skriemeļiem un muguras smadzenēm attek pa starpskriemeļu vēnām, tās vēnas savienojas ar apakšēju dobu vēnu.

Limfas attece no mugurkaula notiek caur limfātiskām spraugām, kapilāriem un limfvadiem uz jostas un krustu limfmezgliem, no kuriem aiziet uz jostas limfvadiem (Стояновский Д. Н., 2002).